Czy warto korzystać z oferty firm oddłużających?

Konsolidacja zadłużenia to sposób na obniżenie wysokości miesięcznych rat, z której mogą skorzystać osoby, które mają kilka różnych kredytów. Aby go otrzymać trzeba jednak posiadać zdolność kredytową. Nie wszystkie osoby, które ubiegają się o przyznanie kredytu konsolidacyjnego mają szansę go otrzymać. Powodem negatywnej decyzji banku jest z reguły brak zdolności kredytowej. Wiele osób poszukuje wówczas…

Przeczytaj artykuł

Jak spłacić kilka kredytów konsumenckich?

Kredyt konsumencki jest bardzo popularny. To kredyt, za który kupujemy sprzęt AGD, samochód, remontujemy mieszkanie. Są jednak osoby, które nie tylko zaciągają tego rodzaju kredyt, ale zadłużają się także na kartach kredytowych, czy w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym. Tak liczne pożyczki prowadzić mogą do problemów z ich spłatą. Jakie jest rozwiązanie?

Przeczytaj artykuł

Jak wyjść ze spirali długów?

Otrzymanie kredytu w banku jest dzisiaj o wiele prostsze niż jeszcze kilkanaście lat temu. To powód, dla którego wielu z nas finansuje zakup samochodu za kredyt. Chętnie robimy także zakupy na raty. Łatwość otrzymania kredytu sprawia, że wiele osób ma do spłacenia kilka kredytów. Co można zrobić, kiedy zaczyna nam brakować pieniędzy na ich spłatę?

Przeczytaj artykuł