Jaki kredyt konsolidacyjny można otrzymać?

Konsolidacja kredytu oznacza, że kilka długów w bankach zostaje zamienionych w jedno zadłużenie. Jakie są rodzaje kredytów konsolidacyjnych?

Kredytobiorcy, którzy są zainteresowani kredytem konsolidacyjnym mogą liczyć jedynie na udzielenie:;

    • kredytu konsolidacyjnego gotówkowego;
    • hipotecznego.

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy

Wnioski o ten rodzaj kredytu są składane najczęściej. Formalności z jego przyznaniem nie trwają zbyt długo. W większości banków, aby go otrzymać wystarczy do wniosku o kredyt dołączyć jedynie zaświadczenie od pracodawcy o wysokości zarobków. W wielu bankach wystarczy zapytać o warunki udzielenia tego kredytu, aby już po kilku minutach otrzymać odpowiedź ze strony banku. Takie zapytanie można złożyć osobiście w oddziale banku, można też skorzystać z bankowej infolinii. Kredyt konsolidacyjny gotówkowy jest przez banki udzielany bez żadnych dodatkowych form jego zabezpieczania. Składając wniosek możemy nawet wystąpić o przyznanie kwoty, która będzie przekraczała wysokość pożyczek, które planujemy skonsolidować.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny

To kredyt z zabezpieczeniem w postaci wpisu do księgi wieczystej. Osoba składająca wniosek o ten kredyt musi więc być właścicielem jakieś nieruchomości: domu, działki, mieszkania. Nieruchomość może być także własnością osób, które zdecydowały się poręczyć kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Ten rodzaj kredytu jest udzielany na okres o wiele dłuższy niż kredyt gotówkowy. Okres kredytowania jest bardzo różny w poszczególnych bankach. Jedne udzielają go na okres dziesięciu lat, ale w innym kredyt konsolidacyjny hipoteczny może zostać udzielony nawet na dwadzieścia pięć lat. Jaką kwotę kredytu bank zdecyduje się nam przyznać zależy od tego, jak wysoko zostanie wyceniona nieruchomość, na której zostanie ustanowiona hipoteka. Na pewno nie będzie to sto procent jej wartości, ale maksymalnie 80 procent. Formalności w przypadku tego kredytu trwają znacznie dłużej. Wiąże się to między innymi z koniecznością dokonania wyceny nieruchomości.

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *