Jak wyjść ze spirali długów?

Otrzymanie kredytu w banku jest dzisiaj o wiele prostsze niż jeszcze kilkanaście lat temu. To powód, dla którego wielu z nas finansuje zakup samochodu za kredyt. Chętnie robimy także zakupy na raty. Łatwość otrzymania kredytu sprawia, że wiele osób ma do spłacenia kilka kredytów. Co można zrobić, kiedy zaczyna nam brakować pieniędzy na ich spłatę?

Spłacając kilka rat różnych kredytów, możemy mieć problemy z ich spłatą. Im więcej kredytów zaciągnęliśmy, tym nasz domowy budżet jest coraz bardziej obciążony. W pewnym momencie przestajemy je spłacać. Nasz dług nie tylko więc nie maleje, ale rośnie. Od każdego kredytu za każdy dzień opóźnienia płacimy dodatkowo karne odsetki. Są one dość wysokie, w granicach 13 procent w skali roku. Rozwiązaniem w tej sytuacji może być kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie dla osób, które jednocześnie spłacają kilka kredytów bankowych. Jest to rozwiązanie, które pozwala połączyć je w jeden kredyt. Dzięki temu zamiast kilku rat będziemy płacić jedną, z reguły niższą. Zamiana kilku kredytów w jeden nie tylko spowoduje obniżenie wysokości płaconych rat, ale będzie dla kredytobiorcy o wiele bardziej wygodne. Nie będzie musiał pamiętać o różnych datach spłacania rat.

Polecamy również: http://www.superkredyt.com.pl/czy-ubezpieczenie-kredytu-ma-sens/

Kredyt konsolidacyjny można przeznaczyć na spłatę:

    • kredytu samochodowego;
    • debetu w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym;
    • konsumpcyjnego;
    • mieszkaniowego;
    • zadłużenia w karcie kredytowej.

Osoba, która chce otrzymać kredyt konsolidacyjny powinna posiadać zdolność kredytową. Jest ona przez bank oceniana w taki sam sposób, jak przy udzielaniu innych rodzajów kredytów. Dlatego konieczne jest udokumentowanie osiąganych dochodów. Bank przy wyliczaniu zdolności kredytowej uwzględni także stałe wydatki związane z utrzymaniem domu lub mieszkania (opłaty za energię elektryczną, gaz, czynsz) osoby składającej wniosek o kredyt konsolidacyjny oraz liczbę osób, która jest na jej utrzymaniu.

Kredyt konsolidacyjny jest lepszym rozwiązaniem niż korzystanie z oferty firm oddłużających.

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *