Jak spłacać jeden kredyt zamiast kilku?

Osoby, które spłacają kilka pożyczek jednocześnie mogą skorzystać z produktu bankowego, jakim jest kredyt konsolidacyjny. Jakie zalety ma ten kredyt? Kto go może otrzymać?

Konsolidacja kredytu pozwala na zamianę kilku pożyczek na jedną. Połączenie kilku, czasem drogich kredytów, w jeden sprawia, że suma miesięcznych zobowiązań ulega obniżeniu. Miesięczne raty w bardzo wielu przypadkach spadają nawet o kilkadziesiąt procent. A mogą one spaść jeszcze więcej jeżeli zdecydujemy ubiegać się nie o kredyt konsolidacyjny gotówkowy, ale hipoteczny. W tym drugim przypadku bank oferuje lepsze warunki kredytowania, ponieważ jest to kredyt, który kredytobiorca zabezpiecza mieszkaniem, działką rolną lub budowlaną, domem. Kredyt konsolidacyjny hipoteczny mogą otrzymać wszystkie osoby, które są właścicielami jednej z wymienionych nieruchomości. W przypadku zabezpieczania kredytu konsolidacyjnego hipotecznego mieszkaniem lub domem mogą one być nawet zakupione za środki z kredytu i kredyt ten nie musi być spłacony do końca.

Starania o udzielenia kredytu konsolidacyjnego hipotecznego trwają dość długo, jeżeli zależy nam na szybkiej decyzji kredytowej powinniśmy raczej wybrać kredyt gotówkowy. W przypadku tego drugiego kredytu konsolidacyjnego nie trzeba bowiem gromadzić dokumentów dotyczących nieruchomości. Zwykły kredyt udzielany jest jedynie na podstawie zaświadczenia o zarobkach. Zaświadczenie to jest niezbędne do oceny przez bank zdolności kredytowej. W przypadku kredytu hipotecznego trzeba przed złożeniem wniosku dokonać wyceny nieruchomości, która będzie stanowiła jego zabezpieczenie. Zebranie wszystkich dokumentów niezbędnych przy kredycie konsolidacyjnym hipotecznym trochę potrwa, stąd czeka się na niego nawet do trzech miesięcy.

Przeczytaj także: http://www.superkredyt.com.pl/koszty-bankowe-na-co-uwazac/

Jeżeli mamy już problemy finansowe bank raczej nie udzieli nam kredytu konsolidacyjnego. W takiej sytuacji możemy skorzystać z możliwości, jakie daje ustawa o upadłości konsumenckiej. Na pewno nie warto korzystać z usług firm, które oferują pomoc w spłacie kredytów.

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *