Co powinniśmy wiedzieć o kredycie konsolidacyjnym?

Kredyt konsolidacyjny zaliczany jest do kredytów konsumpcyjnych. Jakie są jego cechy charakterystyczne?

Wśród różnych rodzajów kredytów bankowych, które są przeznaczone dla osób fizycznych jest także kredyt konsolidacyjny. To specyficzny rodzaj kredytu, gdyż dzięki niemu kredytobiorcy mają możliwość połączenia kilku zadłużeń w jeden kredyt. Korzyścią, którą ten rodzaj kredytu przynosi kredytobiorcy jest wydłużenie okresu spłaty, a co za tym idzie zmniejszenie wysokości miesięcznej raty. Można powiedzieć, że w spłacie kredytów, które mamy zaciągnięte w kilku bankach wyręcza nas bank, który zdecydował się skonsolidować nasze zadłużenia. Obsługa długów jest więc o wiele bardziej prosta. Kredyt konsolidacyjny to oferta skierowana przede wszystkim do osób z przejściowymi problemami finansowymi, do osób, które chcą zmniejszyć swoje miesięczne raty.

Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu można połączyć w jedno zobowiązanie następujące rodzaje pożyczek:

  • debet w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym;
  • kredyt ratalny;
  • kredyt gotówkowy;
  • kredyt samochodowy;
  • mieszkaniowy;
  • zadłużenie na karcie kredytowej.

Na zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego decydują się bardzo często osoby, które zaciągnęły kredyty kilka lat temu, kiedy ich oprocentowanie było mniej korzystne niż jest obecnie. Niezależnie od motywów, którymi kierujemy się decydując się na kredyt konsolidacyjny, aby go otrzymać musimy posiadać zdolność kredytową. Jeżeli bank dojdzie do wniosku, że nie mamy zdolności kredytowej, kredytu nam nie udzieli.

Wiele osób uważa, że kredyt konsolidacyjny jest kredytem oddłużeniowym. Jest to przekonanie bardzo błędne. Z chwilą przyznania kredytu konsolidacyjnego nasz dług nie ulega bowiem zmniejszeniu. Wszystkie długi, które zaciągnęliśmy w bankach nadal mają taką samą wysokość, nadal też mamy je obowiązek spłacić. Do spłaty tych zobowiązań służy właśnie kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny ma wiele zalet. Ma także wady. Każdy, kto jest zainteresowany kredytem konsolidacyjnym przed złożeniem wniosku o jego udzielenie powinien uważnie przyjrzeć się jego wadom i zaletom.

Zobacz też: http://www.superkredyt.com.pl/czy-istnieje-cos-takiego-jak-tani-kredyt/

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *